Çelik Kapı Tamiri

Esenler Çelik Kapı Tamiri

Esenler Çelik kapı, saç ve çelik maddeleriyle desteklenerek güçlendirilmiş kapılardır. Dışarıdan zorlamayla imkânsız hale gelen çelik kapıların üretilme amacı, dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kapının güvenliğinin ve sağlamlığının artırılmasıdır. Günümüzde çelik kapıların kullanımı oranı ahşap ve demir kapılara göre oldukça fazladır. Çok kullanılmasının sebebi olarak güvenli olmasının yanında, estetik açıdan güzel görünmesi de insanlar tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Görünüşü ve güvenliği sebebiyle çok kullanılan çelik kapılar, uzun süreli kullanıldıklarında bazı arızalar meydana gelmektedir. Çelik kapılarda meydana gelen bu arızaların firmalar tarafından tamir edilmesine çelik kapı tamiri denir. Çelik kapı arızaları genel olarak anahtar göbeğiyle ilgilidir.  Anahtar göbeğiyle ilgili sorunların çözümü çilingirler tarafından yapılmaktadır. Çilingir Merkezi firmamız sizlere Esenler Çelik Kapı Tamiri hizmeti sunmaktadır. Bizlere Tıkla Ara  Butonundan ulaşabilirsiniz. Üstelik WhatsApp hattımızdan da kapınızın fotoğrafını göndererek fiyat alabilirsiniz.

Çelik kapı tamiri, günümüzde sıklıkla kullanılan ve müşteriler tarafından tercih edilen çelik kapılarda yaşanan problemleri ortadan kaldırmak için verilen hizmettir. Firmamız da çilingir merkezi hizmetleri kapsamında sizlere en iyi kapı tamiri hizmetini sunmaktadır. Üstelik bu hizmetleri uygun fiyatlar altında yapmakta ve sizi bütçe açısından da asla zorlamamaktadır. Firmamız, Esenler çelik kapı tamiri konusunda müşterilerine her zaman için daha iyi hizmet sunmak düsturu ile hareket etmektedir. Firmamız bünyesinde çalışan titiz, profesyonel, güler yüzlü ve alanında uzman çalışanlarımızın birinci ilkesi her zaman için müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu nedenle de firmamız Çelik Kapı Tamiri hizmetleri konusunda bir numarada bulunmaktadır. Bizleri Tıkla Ara Butonundan arayabilirsiniz.

Esenler Çelik Kapı Tamiri

Esenler Çelik Kapı Tamiri Nedir?

Esenler Çelik Kapı Onarımı

Çelik kapılar, ahşap kapılara göre daha mekanik özelliklere sahiptir. Bu açıdan bakıldığına çelik kapının montajı oldukça önemlidir. Çelik kapının duvara monte edilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Çelik kapı ile kasa arasındaki boşluğun 4-5 milimetreden fazla olmaması gerekir. Ayrıca kapının kapı altı mermerinin sağlam bir şekilde sabitlenmesi gerekir. Son olarak çelik kapı kasasındaki en az 5 milimetrelik çelik ile sağlamlaştırılmalıdır. Çelik kapının monte edilmesinden sonra esneme yapmamasına da dikkat edilmelidir.

Düzgün ve sağlam bir şekilde monte edilmesine rağmen çelik kapılar, kullanılmaya başladıktan sonra bazı arızalar yaşayabilir. Anahtarın kilidi açmaması, kapının kapanmaması, altta veya üstte yer alan kilitlerinin çalışmaması gibi sorunlar sebebiyle çelik kapı onarımı yapılmalıdır. Esenler Çelik kapı onarımında, kapı ustalarının en çok rastladığı sorunlardan biri de menteşe arızasıdır. Menteşe arızası sebebiyle kapılarda düşme yaşanabilir.

Çelik kapılarda yaşanan sorunların menteşe kaynaklı olduğunu belirlemek için sorunun ne olduğuna bakmak gerekir. Kapıyı kapatmaya çalıştığımızda tek seferde kapanmıyorsa, kapıyı kilitlerken anahtar zor dönüyorsa ve kapıdan ses geliyorsa sorun menteşeden kaynaklıdır. Bu tür sıkıntılar yaşandığında çelik kapının menteşesi onarılır ve sorun ortadan kaldırılır.

Çelik kapılarda menteşe kaynaklı ya da başka sebeplerden dolayı gelen sorunlar onarıldıktan sonra, arıza yaşanmaya devam edilirse bu sefer çelik kapının yerinden sökülmesi gerekir. Kasasından sökülen çelik kapının kilit merkezleri değiştirerek çelik kapının onarımı yapılır.

Esenler Çelik Kapı Servisi

Çelik kapıların diğer kapı cinslerine göre daha çetrefilli olması, kapıların monte edilmesini daha da zor hale getirmiştir. Monte aşamasındaki bu zorluk çelik kapıların daha çok arızalanmasına yol açmaktadır. Çelik kapılarda meydana arızalar, bakım ve onarım hizmeti veren çilingir firmaları tarafından çözüme kavuşturulur. Çelik kapılarda meydana gelen arızalanmalar birçok sebepten ortaya çıkabilir.

Çelik kapılarda en sık rastlanan sorunlardan biri, çelik kapının birkaç kerede ancak kapanmasıdır. Tek seferde kapanmayan kapıların kapanması için çok sert bir şekilde itilmesi de daha büyük problemlere yol açabilir. Çelik kapıların bakım ve onarımını yapan birçok firma vardır. Halk arasında çilingir olarak bilinen bu firmalar, çelik kapının monte edilmesinden tamirine kadar birçok noktada hizmet sunmaktadır.

Çelik kapıların bakım ve onarım hizmetlerini yapan çilingirler, anlaşmalı olduğu firmalara Esenler çelik kapı servisi ile hizmet sağlamaktadır. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz. Bu servisler, satın alınan çelik kapının en uygun şekilde duvara monte edilmesini sağlarlar. Ayrıca çelik kapının kullanılması sırasında yaşan sorunlardan da servisler sorumludur. Servis hizmetinden ücretiz faydalanmak için kapının garanti kapsamında olması gerekebilir. Aksi takdirde çelik kapı hizmeti veren servisler, yaptıkları hizmet karşılığında belirli bir ücret alacaktır.

Çelik kapıların bakım ve onarımında hizmet veren servisler, vermiş oldukları hizmeti yüksek standart ve uzman personeli vermek durumundadırlar. Aksi takdirde çelik kapıda meydana gelen sorunlar çözülemez ve tekrardan çelik kapı servis hizmetinden faydalanmak gerekebilir.

Çelik kapı hem dekoratif açıdan hem de güvenlik açısından en sık kullanılan kapı çeşitleridir. Zaman zaman bakımsızlıktan bu kapılarda birçok problem ortaya çıkabilmektedir. Firmamız da bu nedenle müşterilerine çelik kapı tamiri hizmeti sunmaktadır. Tecrübeli kadrosu ile müşteri memnuniyetini ilke edinen firmamız; kapılarınızın modeli, markası ve hammaddesi ne olursa olsun sizlere kesin ve kaliteli çözümler üretmektedir. Kapılarınızın hem montajlarını, hem değişimlerini, hem tamirini hem de kilit sistemlerinin ayarlarını yapan firmamız, hızlı çözümler üretmesiyle bilinmektedir. Firmamız aynı zamanda fiyat ve hız konusunda da müşterilerine güvence vermektedir. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy bölgesinde merkezi olan firmamız, kapı tamiri konusunda da sektörde önemli bir konumda bulunmaktadır ve tüm İstanbul’a servis vermektedir.

Esenler Çelik kapı tamiri denildiği zaman firmamız tarafından şu hizmetler sunulmaktadır:

 • Çelik kapının yere sürtmesi problemi,
 • Çelik kapı kesme hizmetleri,
 • Çelik kapı daire ve bina tamir hizmetleri
 • Çelik kapıların zor bir biçimde kapanmasından doğan sorunlar
 • Çelik kapının sert kapanması sorunu
 • Çelik kapının kilitlenmesi sırasında yaşanan zorluklar
 • Çelik kapının kilitlenememesi problemi,
 • Çelik kapı paneli değiştirme hizmeti
 • Çelik kapı yıllık bakımları
 • Çelik kapı kilitlerinin yıllık bakımları
 • Çelik kapı kilit ayarları
 • Çelik kapının düşmesi problemi
 • Çelik kapı satışı ve montajı
 • Çelik kapılara ikinci emniyet kilitleri montajı hizmeti
 • Çelik kapıların merkezi kilit sistemlerinin halledilmesi,
 • Çelik kapının göbek değişimi
 • Çelik kapı anahtar kaybolması ile doğan çilingir hizmetleri

Firmamız çilingir merkezi hizmetleri olarak İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasının her semtinde sizlere hizmet sunmaktadır. Çelik kapı tamir fiyatları, sektördeki fiyatlara nazaran daha uygundur. Firmamız ayrıca odaya bağlı olduğu için güvenilirdir. Esenler Çelik kapı problemlerinizde bize WhatsApp üzerinden ulaşarak iletişime geçebilirsiniz. Kapının sorununu fotoğraflayarak WhatsApp üzerinden atarsanız sizlere en uygun nasıl bir hizmet vereceğimizi de açıklayabiliriz. Firmamız, çelik kapı kısaltma, çelik kapı sürtmesi,  çelik kapı yükseltme hizmeti, çelik kapı kapanmama hizmeti, çelik kapı kilidinin zor dönmesi hizmeti gibi birçok soruna çözüm önerileri sunmaktadır. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Çelik Kapınızda Nasıl Bir Arıza Var ?

 • Çelik Kapınızın kilitlerin bakımı karşılık ayarları
 • Çelik Kapıya Levye Savar Montajı
 • Çelik Kapı Kanırtılmasına Karşı Pençe Sistemi
 • Çelik Kapı Düşmesi,Kapı ayarları
 • Çelik Kapı Merkezi Kilit Sistemlerinizin Tamiratı, Yeniden Montajı, Bakımı (Kale,yale, Multlock Merk.Kilit)
 • Çelik ve Ahşap Kapınızın Çelik Profillerle Kuvvetlendirilmesi
 • Çelik Kapınızın güvenli Hale Getirilmesi ilgili, Müşteriyle Birlikte İstişare Yapılması
 • Çelik ve Ahşap Kapılarınızın İkinci Emniyet Kilitlerinin Yapımı
 • Hırsız Zorlamış, Girmiş Kapılarda Çelik Kapıların,Geçici ve Uzun Süreli Kullanımlara Ayarlanması
 • Çelik Kapınızın Yıllık Bakım ayarlarının Yapılması
 • Çelik Kapınızın Barel (Göbek) değişimi
 • Kapı alarmı Montajı ve Satışı
 • Anahtarı Çalınan,Kaybolan Evlerin kapı Barel Değişimi
 • Çelik Kapınızın Arızalı veya Yıpranmış aksesuarların değişimi(Rozet,Kapı Kolu,Dürbün vs..)

Esenler Çelik Kapı Tamiri Merkezi Olarak Yıpranmış Hırsız Zorlamış ve Kilit Mekanizmaları bozulmuş Her türlü Kapı Tamiratı Yapılır…Profesyonel İmalatçı Kadromuz ile Tüm İstanbul’da Hizmetinizdeyiz… Her Türlü Çelik Kapı Tamiratı Yapılmaktadır. Bizlere Tıkla Ara Butonundan ulaşabilirsiniz.

Esenler Çelik Kapı Tamircisi

Çelik kapılarda meydana gelen arızaları çözüme kavuşturan kişilere çelik kapı tamircileri denir. Çelik kapı tamircileri birçok bölgede yer almaktadır. Türkiye’nin her bir noktasında, hemen hemen her mahallede bir kapı tamircisi vardır. Bu kapı tamircilerinin mahalle içerisindeki adı çilingirdir. Çilingirler, çelik kapının kilit kısmıyla ilgili problemleri çözen kilit ustalarıdır.

Çelik kapı denince akla birçok problem gelmektedir. Ahşap kapılara göre daha güvenli olması sebebiyle son yıllarda çokça kullanılan çelik kapılar, aynı zamanda görünüş açısından da oldukça güzeldir. Birçok kapı firması daha çok tercih edilmesi sebebiyle çelik kapı üretimine çok önem vermektedir. Çok tercih edilen bir kapı olması sebebiyle çelik kapıların bakım ve onarımı da aynı ölçüde önem kazanmaktadır. Çelik kapıların bakım ve onarımını yapacak, arızasını çözecek kişilere çelik kapı tamircisi denir. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Çelik kapı tamircilerinin en çok sorun yaşadığı nokta, çelik kapının duvara monte edilmesi sonrası ortaya çıkan arızalardır. Çelik kapının iyi monte edilmemesi durumunda aileler, birçok sorunla karşılarlar. Sorunları kendi yöntemleri ile çözüme kavuşturmaya çalışan aileler, ustalık gerektiren sorunlar olduğunda ise çelik kapı tamircilerini çağırmak zorunda kalırlar. Çelik kapı tamiri yapan çilingir ve kapı ustaları, yaptıkları tamirat işlemi sırasında dikkatli davranmalıdır. Kapıda oluşan arıza iyi bir şekilde tespit edilip ona uygun bir çözüm üretilmezse ortaya daha kötü problemler çıkabilir. Böyle bir problem yaşanmaması için Esenler çelik kapı tamiri yapan firmaların iyi bir şekilde seçilmesi gerekir.

Esenler Çelik Kapı Tamiratı

Çelik kapı üretimi yapan firmalar üretmiş oldukları çelik kapıların daha güvenlikli olduklarını ve estetik açıdan daha iyi göründüklerini söyler. Bu konuda ki uzman görüş de bu yöndedir. Ancak güvenlik ve estetik açıdan daha iyi olmaları, çelik kapıların sorun yaşamayacağı anlamına gelmez. Çelik kapılar da ahşap, demir ya da diğer kapılar gibi çeşitli problemler yaşayabilir. Çelik kapıların diğer kapılara göre daha mekanik ve kapsamlı olması, yaşanması muhtemel problemlerin de daha kapsamlı olmasına yol açmaktadır. Çelik kapılarda meydana gelen çeşitli arızaların onarım işlemine çelik kapı tamiratı denir.

Esenler Çelik kapı tamirat hizmeti veren firmalar, vermiş oldukları hizmet kapsamında çelik kapıda ortaya çıkan sorunları gidermektedir. Bu sorunların başarılı bir şekilde çözüme kavuşturulması, deneyimli çelik kapı tamircileri ile mümkündür. Çelik kapı kullanımının son yıllarda ağırlık kazanması ve çok farklı özelliklere sahip çelik kapı üretilmesi, çelik kapı tamiratını güçleştirmiştir.

Bilindiği gibi tamirat işlemleri kapının kullanıma sokulmasının ardından ortaya çıkan problemler için söz konusudur. Bu problemlerin çözüme kavuşturulması kapı ustaları ve çilingirler sayesinde mümkündür. Çelik kapılarda meydana gelen sorunların büyük bir bölümü menteşe kaynaklı problemlerdir. Menteşe kaynaklı problemler genellikle kapıların kapanması ve kilitlenmesi aşamasında ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların en dikkat çekeni ise, kapıların tel seferde kapanmamasıdır. Ayrıca kapının kilitlenmesinde zorluk yaşanması da menteşe kaynaklı olabilir.

Esenler Çelik Kapı Menteşe Tamiri

Çelik kapı menteşesi çelik kapılar için üretilen bir üründür. Çelik kapının kasaya tutunmasını sağlayan menteşeler, kaynakla ya da vida aracılığıyla kullanılır. Çelik kapıların menteşesinde yaşanan sorun, kapının kullanımı sırasında birçok probleme yol açabilir. Esenler Çelik kapı kullanan müşterilerin en çok dert yandığı sorunlar genelde menteşe kaynaklıdır. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Çelik kapı menteşe tamiri yapan çelik kapı tamircileri, en sık rastladığı problemlerin, kapının çok sert kapandığı ya da düşmesi sebebiyle kapının kapanmadığı şeklinde olduğunu belirtmektedir. Çelik kapı menteşesi uzun süre yağsız kalır ya da kasa ile kapı arasına sert bir cisim sıkışırsa kapı menteşesi kaynaklı sorunlar yaşanır. Bu sorunlara erken bir şekilde müdahale edilmezse çelik kapı menteşesi kasılıp kırılabilir.

Esenler Çelik Kapı Kesme

Çelik kapılarda meydana gelen sıkıntıların çözümünde yapılması gereken durumlardan biri çelik kapının kesilmesidir. Çelik kapının kesilmesi genellikle alt kısmından yapılır, kapının kesilmesine yol açan durum ise zeminin yükselmesidir. Zeminde meydana gelen yükselme çelik kapının kullanımını ve özellikle açılıp kapanmasını zorlaştıracak ve bu da zamanla menteşesinde probleme yol açacaktır.

Çelik kapıların kesilmesine sebep olan yükselmeler genellikle, kapının bulunduğu zemine yeni parke yapılması ya da fayansların kabarması nedeniyle yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda çelik kapı kesme yöntemi kullanılarak, kapının doğru bir şekilde çalışması sağlanır. Çelik kapı tamiratı yapan ustalar, çelik kapıyı alt kısmından biraz keserek, kapının istenilen seviyeye kadar yükseltilmesini sağlar.

Esenler Çelik Kapı Yükseltme

Çelik kapılarda meydana gelen sıkıntıların ortadan kaldırılmasında kullanılan yöntemlerden biri çelik kapıların yükseltilmesidir. Çelik kapı kullanan müşterilerin yaşadığı sorunlardan biri de kapı sürtmesidir. Müşteriler, çelik kapıların yere sürttüğünü ve bu sebeple açılıp kapanması sırasında sorun yaşandığını ifade etmektedir. Bu sorunların çözümünde Esenler çelik kapı yükseltme yöntemi kullanılır.

Çelik kapıların yere sürtme sebeplerinden biri çelik kapı menteşesinde yaşanan sıkıntıdır. Bu sıkıntı çelik kapı menteşesinin tamir edilmesi ile ortadan kaldırılır. Çelik kapıların yere sürtmesinin başka bir nedeni ise yerde meydana gelen değişikliklerdir. Çelik kapının bulunduğu zeminin herhangi bir nedenden dolayı yükselmesi, çelik kapının yere sürtmesine yol açar. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında kapının alt kısmı bir miktar kesilerek kapının yükseltilmesi sağlanır. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Esenler Çelik Kapı Kısaltma

Ev ya da işyerlerinde çelik kapı kullanılan yerlerin zeminlerinin düzgün olması çok önemlidir. Zeminde meydana gelebilecek bir eğiklik, bozulma ya da yükselme çelik kapının çalışmasını zorlaştıracaktır. Çelik kapılar diğer birçok kapıda olduğu gibi, zemin üzerinde zemine değmeden açılıp kapanır. Zeminde meydana gelecek herhangi bir durum çelik kapının açılıp kapanmasını zorlaştırabilir. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Çelik kapının açılıp kapanmasında zorluk yaşanması, zeminde meydana gelen yükselme sebebiyledir. Bu yükselmelerin meydana getirdiği zararı ortadan kaldırmak için Esenler çelik kapı kısaltma yöntemi kullanılır. Çelik kapının alt kısımdan kesilip kapının kısaltılmasına sebep olan durumlar, zemine parke ya da halı koyulması, zeminin şişmesi olarak ifade edilebilir. Ayrıca çelik kapının ölçümünde yanlışlık yapılması durumunda da, çelik kapının fazla olan kısmı kesilerek ölçülere uygun hale getirilir.

Esenler Çelik Kapı Boyama

Çelik kapıların daha güvenlikli ve estetik açıdan daha güzel görünmesi son dönemde daha çok tercih edilmesine sebep olmuştur. Çelik kapıların çok tercih edilmesinin diğer bir sebebi ise sağlam olması sebebiyle uzun ömürlü olmasıdır. Uzun yıllarca kullanılması mümkün olan çelik kapıların, zamanla eskimesi ve renginin atması muhtemeldir. Estetik açıdan güzel görünme özelliğini eskimesi sebebiyle kaybeden çelik kapılar, çelik kapı boyası ile boyanarak yeni alınmış bir kapı gibi güzel görünebilir.

Kapıların eskimesinin dışında dişer eşyalarla uyumunun sağlanması açısından da boyanması mümkün olabilir. Sonuç olarak çelik  kapı bakım ve onarımı açışından faaliyet gösteren firmaların vermiş olduğu hizmetlerden biri de Esenler çelik kapı boyama hizmetidir. Bu yöntem sayesinde kapılar, müşterilerin zevk ve tercihine göre uygun boya seçeneklerinden biriyle boyanır.

Esenler Çelik Kapı Kol Tamiri

Bir çelik kapının en çok kullanılan yeri elbette ki  kapı kollarıdır. Kapıyı açmak ve kapatmak istediğimizde kapı kolunu kullanırız, kapıyı her tutmak istediğimizde kapı kolundan tutmak durumunda kalırız. Kapı kolunun bu kadar çok kullanılması da bozulma ihtimali en çok olan yerlerden biri olur. Esenler Çelik kapı kol tamiri, çelik kapıların çok sık kullanılmasından kaynaklı arızaların çözüme kavuşturulmasına denir. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Çelik kapıların kol kısmı iki kısma ayrılır. Kapıyı içerden açmaya yarayan ve klasik olarak bilinen kapı kolu, devamlı olarak aşağı yukarı hareket etmektedir. Bu durum da zamanla kapı kolunun bozulmasına sebep olur. Bozulan bir kapı kolu tamir edilerek kullanılmaya devam edilir. Ancak çelik kapı kolunun tamiri mümkün değilse yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Esenler Çelik Kapı Aksesuarı

Son dönemin en çok tercih edilen kapı çeşitlerinden biri olan çelik kapılar, müşteriler tarafından bu kadar çok tercih edilmelerini, sahip oldukları yüksek güvenlikleri ile birlikte güzel görünmelerine de borçludur. Çelik kapı aksesuarı çelik kapının daha estetik görünmesi açısından oldukça önemlidir. Esenler Çelik kapı aksesuarlarının ayrıca, renk açısından birbiriyle uyumlu olmaları gerekir. Birçok renk ve modelde çelik kapı aksesuarı seçilip kapıya monte edilebilir.

Çelik kapının birkaç tane aksesuarı vardır. Bu aksesuarların en çok bilineni ve dikkat çekeni çelik kapının koludur. İç tarafında kapıyı açmak kapı kolu ve dış tarafında kapıyı tutmak için kapı topuzu vardır. Çelik kapılarda ayrıca; birkaç tane kapı kilidi, kapı dürbünü, kapıyı çalmak için bulunan tak tak, emniyet kolu ve kelepçesi gibi aksesuarlar yer almaktadır.

Esenler Çelik Kapım Kapanmıyor 

Çelik kapılarda meydana gelen sıkıntıların büyük bir bölümü çelik kapının açılıp kapanması aşamasında yaşanmaktadır. Çelik kapının kapanmamasına yol açan bir kaç tane problem olabilir. Çelik kapılarda yaşanan kapanmama problemlerinden biri kapının düşmesidir. Menteşesinde sorun olan bir çelik kapıda düşme yaşanır ve kapının kapanmasında problem yaşanır. Normalde tek seferde çekilmesi ya da itilmesi sonucu kapanması gereken kapı, birkaç deneme sonucunda kapanır. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşabilirsiniz.

Esenler Çelik kapım kapanmıyor diye şikâyet eden müşteriler ayrıca, zeminde yaşanan yükselme sebebiyle bu sorunu yaşamaktadır. Zemine parke döşenmesi ya da halı koyulması zeminin yükselmesine sebep olur. Zeminin yükselmesi de kapının açılıp kapanırken zorlanmasına neden olur. Bu durumda kapı alt kısmından bir miktar kesilir ve yükseltilir. Böylece kapı eskisi gibi kolayca açılıp kapanabilir.

Esenler Çelik Kapım Ses Yapıyor

Çelik kapıda meydan gelen arızalar birçok şekilde ve birçok nedenle olabilir. Meydana gelen problemlerden biri kapıda meydana gelen gıcırtı sesleridir. Yeni takılmış bir çelik kapının ses çıkarması, kapının monte edilirken hata yapıldığını gösterir. Çelik kapıda yaşanan ses kaynaklı sorunların büyük bir bölümünün nedeni ise çelik kapı menteşeleridir.

Esenler Çelik kapı menteşesinde meydana gelen sorun, kapının açılıp kapanması esnasında rahatsız edici ses çıkarmasına yol açar. Kapı gıcırtısı olarak bilinen ve müşterilerin çelik kapım ses yapıyor diye şikâyette bulundukları bu ses, kapı menteşesinin uzun süre yağlanmamasından kaynaklanır. Kapı menteşesine sürülecek yağ ile bu ses ortadan kaldırılabilir. Menteşenin yağlanmasına rağmen ses çıkmaya devam ederse, kapının sökülüp menteşenin yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir.

Esenler Çelik Kapım Rüzgârda Hava Alıyor

Çelik kapıların rüzgârda hava almasının temel nedeni monte işlemi sırasında yaşanan aksaklıktır. Çelik kapılar, diğer kapılara göre daha farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılık çelik kapının montajını oldukça önemli kılmaktadır. Çelik kapının duvara montajı sırasında çok dikkatli davranılmalıdır. Çelik kapı kasasının en az 5 milimetrelik bir çelikle güçlendirilmesi gerekir. Bununla birlikte Çelik kapı ile kasa arasındaki boşluğun 4-5 milimetreden fazla olmaması gerekir. Ayrıca kapının kapı altı mermerinin düzgün bir şekilde sabitlenmesi gerekir.

Çelik kapının monte edilmesi sırasında bu hususlara dikkat edilirse, çelik kapım rüzgârda hava alıyor gibi şikâyetler son bulacaktır. Çelik kapanın rüzgârda hava alması durumunda tamirci çağrılarak Esenler çelik kapı tamir edilir ve sorun ortadan kaldırılır.

Esenler Çelik Kapım Sallanıyor

Çelik kapılarda meydana gelen arızalardan biri de çelik kapının sallanmasıdır. Düzgün bir şekilde monte edilmeyen çelik kapılar, zaman geçtikçe sallanmaya başlar. Bu sallanmanın sebebi montajı yapılan kapının vidalarının zamanla gevşemesidir. Ayrıca menteşede meydana gelen sıkıntı da çelik kapının sallanmasına yol açabilir. Bu durumda tamirci çağırmak gerekebilir.

Esenler Çelik kapı sallanması sorunu birçok çelik kapıda yaşanabilir bir sorundur. Müşteriler, çelik kapı tamircilerini arayarak çelik kapım sallanıyor diye şikâyette bulunduğunda, tamircilerin yapacağı işlem kolaydır. Ev ya da iş yerine gelen çelik kapı tamircisi, kapının ayarlarıyla oynayarak kapının sallanma sorununu düzeltebilir. Çelik kapının sallanmasına sebep karşılık ayarlarının bozulmasıdır. Karşılık ayarları yapılarak sorun ortadan kaldırılır. Bizlere Tıkla Ara Butonundan ulaşabilirsiniz.

Esenler Çelik Kapı Tamiri Hizmet Bölgeleri

Çilingir merkezi firmamız kaliteli işçilik ve uygun fiyat garantisiyle sizlere tüm İstanbul’da Esenler çelik kapı tamiri hizmeti vermektedir. Bizlere Tıkla AraButonundan ulaşarak randevu alabilirsiniz. Üstelik WhatsApp hattımızdan kapınızın fotoğraf ve videolarını göndererek fiyat alabilirsiniz. Profesyonel ve güler yüzlü hizmet veren ekibimiz sizlerden kapı tamiri çözümünüz için telefon bekliyor.

Çilingir Merkezi firmamız verdiğimiz diğer hizmetlerin yanı sıra Esenler Çelik Kapı Tamiri konusunda da İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel hizmet ve uygun fiyat garantisiyle bizi tercih etmek isterseniz Tıkla Ara Butonundan ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Bu Site © Ümit Muratoğlu İmzası Taşımaktadır. (0532 ) 670 58 56

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?